Działania w czasie pandemii

Gabinety fizjoterapii zostały zamknięte, ale są jeszcze inne sposoby na kontynuację terapii. Z dużym powodzeniem udało się wykorzystać możliwości jakie daje telemedycyna. Telemedycynę wykorzystuję od dłuższego czasu ze względu na współpracę z Pelvifly, jednak konsultacje online z Pacjentami były dla mnie nowością.

Wielu Pacjentów skorzystało z konsultacji online, aby rozpocząć lub kontynuować terapię. Konsultacje online nie zastąpią spotkania w gabinecie, ale jeśli nie ma innej możliwości, stają się bardzo dobrą alternatywą dla spotkań 'na żywo’.

Czas pandemii pozwolił też na dotarcie do większego grona osób zainteresowanych tematem fizjoterapii uroginekologicznej. Dwukrotnie prowadziłam wykład online we współpracy z zespołem Akademii Aktywnej Mamy, czyli Gosią Naumowicz-Kuletą (doradcą chustonoszenia) oraz Kasią Serafińską (fizjoterapeutką dziecięcą). W wykładzie uczestniczyły kobiety z Wrocławia, ale też innych miast Polski, a nawet z zagranicy. Okazuje się, że bez wychodzenia z domu możemy przekazać potrzebną wiedzę tak wielu kobietom 🙂

Praca zdalna fizjoterapeuty